Co je to?
Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Co je to Rukola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rukola?

Rukola je listová zelenina typická hlavně pro středomořskou kuchyni. Je mírně nahořklá a dá se použít do salátů, na ozdobení těstovinových nebo masových pokrmů. Podobnou chuť a využití má zelenina zvaná roketa.

Význam slova, termín, co je to Rukola? Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rukola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, wiki, co znamená, význam slova, slovo, vysvětlení, pojem, význam, Rukola, přesný výraz, formulace, význam pojmu, slovník, Rukola, definice, Jídlo

Ve Wikipedii se o heslu Rukola dozvíte následující

Roketa setá je oblíbená listová zelenina hojně používána hlavně ve středozemní kuchyni, v poslední době se stává pod názvem rukola součásti zeleninových salátů a příloh k masitým pokrmům i v České republice. Mimo schopnosti působit příznivě na chuťové buňky má pro lidské tělo i další příznivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu C a má alkaloidy s účinky diuretickými a stimulujícími zažívání, v minulých staletích byla považována za účinné afrodisiakum.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rukola? resp. co je to Rukola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukola, odpověď na dotaz co je to Rukola?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Kuřbuřt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?