Co je to?
Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Co je to Ricotta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ricotta

Ricotta je italský měkký sýr podobné konzistence, jakou má tvaroh. Vyrábí se z kozího nebo z kravského mléka a používá se především při výrobě sladkých pokrmů. Obsahuje málo tuku a hodně bílkovin.

Význam slova, termín, co je to Ricotta? Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ricotta patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, slovník, přesný výraz, formulace, co to je, vysvětlení, Ricotta, heslo, definice, popis, význam slova, co znamená, význam pojmu, termín, přesný význam, Ricotta

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ricotta můžete dozvědět následující

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená "převařený") vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku. V této formě poněkud připomíná sýry typu cottage, ale je lehčí. V této formě se ricotta rychle kazí, nicméně existují i varianty, které vydrží déle díky solení, uzení nebo fermentaci.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ricotta? resp. co je to Ricotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ricotta, odpověď na dotaz co je to Ricotta?. Víte např. kdo to je Arbitr? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.