Co je to?
Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Co je to Ricotta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ricotta

Ricotta je italský měkký sýr podobné konzistence, jakou má tvaroh. Vyrábí se z kozího nebo z kravského mléka a používá se především při výrobě sladkých pokrmů. Obsahuje málo tuku a hodně bílkovin.

Význam slova, termín, co je to Ricotta? Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ricotta doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ricotta se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, Jídlo, Jídlo, wiki, popis, slovník, termín, definice, význam, heslo, co znamená, formulace, slovo, přesný význam, Ricotta, synonymum

Co označuje termín Ricotta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená "převařený") vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku. V této formě poněkud připomíná sýry typu cottage, ale je lehčí. V této formě se ricotta rychle kazí, nicméně existují i varianty, které vydrží déle díky solení, uzení nebo fermentaci.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ricotta? resp. co přesně znamená slovo Ricotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ricotta, odpověď na dotaz co je to Ricotta?. Víte např. kdo to je Alchymista? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ricotta v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.