Co je to?
Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je to Řecký jogurt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Řecký jogurt

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.

Význam slova, termín, co je to Řecký jogurt? Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Řecký jogurt se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, Řecký jogurt, synonymum, definice, termín, význam slova, Jídlo, přesný význam, vysvětlení, co to je, informace, Jídlo, Řecký jogurt, význam pojmu, význam

Co označuje termín Řecký jogurt? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Řecký jogurt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Řecký jogurt v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.