Co je to?
Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je to Řecký jogurt? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Řecký jogurt

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.

Význam slova, termín, co je to Řecký jogurt? Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Řecký jogurt s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Řecký jogurt je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, slovo, přesný výraz, informace, popis, Řecký jogurt, heslo, význam, slovník, co znamená, co to je, Jídlo, vysvětlení, Řecký jogurt, Jídlo, přesný význam

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Řecký jogurt můžete dozvědět následující

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Řecký jogurt? resp. co přesně znamená slovo Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.