Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pučálka. Co znamená pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Co je to Pučálka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pučálka

Staročeské jídlo připravené z naklíčeného hrachu, které se konzumovalo hlavně během velikonočního půstu, se nazývá pučálka. V dnešní době už se nejedná o příliš známý a připravovaný pokrm.
První zmínku o pučálce najdeme v postile významného husitského teologa Jana Rokycany. Základem přípravy jídla je nabobtnání hrachu díky působení vody (hrách ve vodě napučí, odtud tedy název). Pak se hrách nasucho pekl, pražil nebo smažil a podával se na sladko nebo na slano.

Význam slova, termín, co je to Pučálka? Odborný výraz, definice slova Pučálka. Co znamená pojem Pučálka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pučálka) můžete sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Pučálka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, pojem, Jídlo, heslo, synonymum, Pučálka, slovník, slovo, Pučálka, Jídlo, význam slova, popis, přesný význam, co znamená

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pučálka? resp. jaký je přesný význam slova Pučálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučálka, odpověď na dotaz co je to Pučálka?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pučálka v jiné sekci než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.