Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příbor. Co znamená pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Co je to Příbor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Příbor?

Příbor je název pro sadu nástrojů, kterými lze zacházet s jídlem. Pomocí příboru se porcuje jídlo, upravuje se jeho velikost a vkládá se do úst. Základem příboru jsou nůž, vidlička a lžíce. Ty pak doplňuje další stolní náčiní.
Příbor se užívá všude tam, kde se vychází z evropské kultury. Lžíce pochází již ze starověku, k ní se později připojil nůž. Kompletní příbor v současné podobě je znám až ze 17. století. V současnosti jsou nejužívanější příbory z nerezu a plastové příbory.

Význam slova, termín, co je to Příbor? Definice odborného termínu, slova Příbor. Co znamená pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Příbor s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Příbor se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, význam slova, Jídlo, Příbor, informace, slovník, popis, přesný význam, definice, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, Příbor, synonymum, význam pojmu, heslo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Příbor? resp. jaká je definice termínu Příbor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příbor, odpověď na dotaz co je to Příbor?. Víte např. kdo to je Petra Černocká? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.