Co je to?
Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Co je to Prdelačka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prdelačka?

Prdelačka je označení zabíjačkové polévky. Základem je silný vývar připravený buď z ovaru (ten má světlou barvu), nebo z jiných částí těla poraženého zvířete. Do prdelačky se přidávají kroupy, vepřová krev, cibule, česnek a jako koření majoránka. Existuje více variant receptu. Původ názvu není zcela jasný.

Význam slova, termín, co je to Prdelačka? Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Prdelačka doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Prdelačka se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, formulace, synonymum, co to je, definice, informace, popis, přesný výraz, termín, význam, Prdelačka, wiki, pojem, slovo, Jídlo

Co znamená pojem Prdelačka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Prdelačka, také bouřka, (černá) zabíjačková polévka je tradiční české jídlo vařené při zabijačce. Základem polévky je silný vývar připravovaný po celou dobu zabijačky (ve kterém se vařil ovar a další komponenty poraženého prasete), ten se může používat i do jiných polévek (světlé zabijačkové, tzv. ovarové polévky). Do tohoto vývaru (ovšem existují zjednodušené recepty bez vývaru) se potom přidává vepřová krev, kroupy, cibulky a ochucená česnekem, solí, pepřem a majoránkou.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Prdelačka? resp. jaký je význam slova Prdelačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdelačka, odpověď na dotaz co je to Prdelačka?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Zvukař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.