Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Co je to Pomelo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pomelo?

Pomelo je exotické ovoce (plod stejnojmenného stromu) patřící mezi citrusy. Tvarem a vzhledem hodně vzdáleně připomíná velkou zelenou hrušku. Je známé také pod podivným názvem šedok, který se používá jak pro plody, tak i pro strom pocházející z jihovýchodní Asie. Pěstuje se v Číně, v Mexiku, na jihu USA a v jižní Evropě.


Co je to Pomelo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pomelo? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pomelo se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, definice, informace, heslo, slovník, odborný výraz, přesný výraz, lexikon, pojem, popis, formulace, Pomelo, význam slova, co je to Pomelo?, přesný význam, význam pojmu


Pojem Pomelo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pomelo?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomelo (Citrus maxima), též šedok, je stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod (Citrus grandis). Pochází z jihovýchodní Asie a je největším citrusovým plodem. Pomelo má jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře.

Jiné informační zdroje o pojmu Pomelo

Zkusit najít heslo Pomelo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomelo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomelo ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pomelo na Google.cz

Najít výraz Pomelo ve Wikislovníku

Hledat pojem Pomelo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomelo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pomelo? resp. jaký je význam slova Pomelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomelo, odpověď na dotaz co je to Pomelo?. Víte např. kdo to je Elvis Presley? Znáte a víte kdo je Dement? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?