Co je to?
Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Co je to Melasa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Melasa

Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Jedná se o tmavou lepkavou tekutinu, která obsahuje asi padesát procent cukru, který již nemůže vykrystalizovat. Melasa se používá jako krmivo, při výrobě likérů a jiných potravinářských produktů (kyselina citronová, droždí).

Význam slova, termín, co je to Melasa? Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Melasa s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Melasa se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, co znamená, co to je, pojem, heslo, význam pojmu, formulace, Melasa, informace, význam, Melasa, Jídlo, synonymum, definice, přesný význam, slovo

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Melasa?

Melasa je zbytek po vycukernění cukrové řepy či cukrové třtiny; užívá se v likérnictví, na výrobu lihu, kyseliny citrónové, droždí, k dalšímu vycukernění nebo na zkrmení, ale také jako zdroj uhlíku v pěstebných prostředích. Obsahuje asi 50 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Je velmi mazlavá a lepkavá. Melasa zlepšuje trávení, čistí tělo, hlavně játra.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Melasa? resp. co vlastně znamená slovo Melasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melasa, odpověď na dotaz co je to Melasa?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Pitomec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.