Co je to?
Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Co je to Melasa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Melasa?

Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Jedná se o tmavou lepkavou tekutinu, která obsahuje asi padesát procent cukru, který již nemůže vykrystalizovat. Melasa se používá jako krmivo, při výrobě likérů a jiných potravinářských produktů (kyselina citronová, droždí).

Význam slova, termín, co je to Melasa? Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Melasa? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Melasa patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, Jídlo, synonymum, heslo, co znamená, Melasa, slovo, Melasa, informace, definice, wiki, slovník, význam pojmu, co to je, Jídlo

Ve Wikipedii se o termínu Melasa píše následující

Melasa je zbytek po vycukernění cukrové řepy či cukrové třtiny; užívá se v likérnictví, na výrobu lihu, kyseliny citrónové, droždí, k dalšímu vycukernění nebo na zkrmení, ale také jako zdroj uhlíku v pěstebných prostředích. Obsahuje asi 50 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Je velmi mazlavá a lepkavá. Melasa zlepšuje trávení, čistí tělo, hlavně játra.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Melasa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Melasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melasa, odpověď na dotaz co je to Melasa?. Víte např. kdo to je Miki Volek? Znáte a víte kdo je Pitomec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.