Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.

Význam slova, termín, co je to Maltodextrin? Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Maltodextrin je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, význam slova, popis, formulace, slovník, Maltodextrin, přesný výraz, Jídlo, vysvětlení, slovo, Jídlo, význam pojmu, přesný význam, definice, heslo, Maltodextrin

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Maltodextrin?

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Maltodextrin? resp. co označuje slovo Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Sekerník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?