Co je to?
Definice výrazu, termínu Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Co je to Lanýž? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lanýž

Lanýž je zástupcem rodu hub, které se vyskytují především ve středomoří. Lanýž roste obvykle v dubových lesích a to až třicet centimetrů pod zemí. Vyhledávání a sběr těchto hub tak není nejjednodušší záležitostí, k tomuto účelu se využívají cvičení psi, avšak i prasata.
Lanýž je výtečná houba, která se připravuje na mnoho provedení. Na území České republiky se jedná o poměrně vzácnou houbu, která je chráněná a tudíž se nesmí sbírat ani jakkoliv zužitkovávat.

Význam slova, termín, co je to Lanýž? Definice výrazu, termínu Lanýž. Co znamená odborný pojem Lanýž z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lanýž? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lanýž je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, popis, termín, co znamená, přesný výraz, slovník, přesný význam, definice, slovo, Jídlo, formulace, heslo, co to je, synonymum, pojem, Lanýž

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lanýž? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lanýž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lanýž, odpověď na dotaz co je to Lanýž?. Víte např. kdo to je Filatelista? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.