Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Co je to Kvasnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kvasnice?

Kvasnice, jinak také droždí, je organizmus složený z kvasinek. Tyto mikroorganizmy lze vidět pouze pod mikroskopem. Po smíchání s tekutinou a moukou a při odpovídající teplotě (max. 40 stupňů) se kvasinky rychle namnoží. Při kynutí (pučení) kvasnic se přeměňuje cukr v mouce na oxid uhličitý a alkohol. Oxid uhličitý je při pečení odpovědný za zvýšení velikosti těsta.
Kvasnice se dále využívají i k přípravě dalších pokrmů - polévek, knedlíčků či pomazánek.

Význam slova, termín, co je to Kvasnice? Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kvasnice se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kvasnice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, význam, přesný význam, Kvasnice, co znamená, popis, heslo, synonymum, co to je, Kvasnice, termín, slovník, Jídlo, definice, wiki, význam slova

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kvasnice? resp. co se skrývá pod slovem Kvasnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvasnice, odpověď na dotaz co je to Kvasnice?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Génius? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?