Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Co je to Kvasnice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kvasnice?

Kvasnice, jinak také droždí, je organizmus složený z kvasinek. Tyto mikroorganizmy lze vidět pouze pod mikroskopem. Po smíchání s tekutinou a moukou a při odpovídající teplotě (max. 40 stupňů) se kvasinky rychle namnoží. Při kynutí (pučení) kvasnic se přeměňuje cukr v mouce na oxid uhličitý a alkohol. Oxid uhličitý je při pečení odpovědný za zvýšení velikosti těsta.
Kvasnice se dále využívají i k přípravě dalších pokrmů - polévek, knedlíčků či pomazánek.

Význam slova, termín, co je to Kvasnice? Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kvasnice? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kvasnice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, pojem, termín, význam pojmu, slovo, co to je, přesný výraz, slovník, synonymum, definice, význam, popis, heslo, co znamená, wiki, formulace

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kvasnice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvasnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvasnice, odpověď na dotaz co je to Kvasnice?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Génius? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kvasnice hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?