Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kurkuma. Co znamená pojem Kurkuma z kategorie Jídlo?

Co je to Kurkuma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kurkuma?

Jiné označení pro kurkumu je indický šafrán. Toto koření se vyrábí ze sušeného oddenku rostliny s názvem kurkumovník dlouhý. Koření má charakteristickou žlutou barvu a pochází z jižní Asie. Jeho největším producentem je v současné době Indie.
Kurkuma se používá jako součást kari koření. Někdy se výtažky z kurkumovníku využívají i k léčbě rakoviny. Tato rostlina má každopádně výborné protizánětlivé účinky a patří k antioxidantům. Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka vhodná k zahušťování některých druhů polévek. Kurkumu lze též využít jako barvivo do potravin.

Význam slova, termín, co je to Kurkuma? Odborný výraz, definice slova Kurkuma. Co znamená pojem Kurkuma z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kurkuma je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, vysvětlení, definice, popis, Kurkuma, Jídlo, synonymum, heslo, wiki, Jídlo, co znamená, slovo, Kurkuma, význam, termín

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kurkuma? resp. co přesně znamená slovo Kurkuma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurkuma, odpověď na dotaz co je to Kurkuma?. Víte např. kdo to je Speditér? Znáte a víte kdo je Populista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kurkuma v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.