Co je to?
Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Co to je Konfitování? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konfitování?

Konfitování je označení pro druh úpravy masa. Jedná se o velmi pomalou tepelnou úpravu. Maso je nejdříve marinováno v koření a soli. Poté se několik hodin dusí v tuku a vlastní šťávě. Při konfitování se často používá sádlo.
Dušení v horkém sádle zaručuje, že maso nevyschne a zůstane šťavnaté. Konfituje se vepřové maso nebo drůbež, hlavně kachny a husy. Konfitování dříve znamenalo konzervování. Nasolené maso se zalilo rozpuštěným sádlem a zavařilo. Zatuhlé maso se sádlem bylo uloženo v chladu a vydrželo dlouhou dobu.

Význam slova, termín, co je to Konfitování? Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Konfitování patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, termín, Jídlo, informace, slovník, Jídlo, popis, Konfitování, heslo, definice, Konfitování, wiki, přesný výraz, co znamená, pojem, formulace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Konfitování? resp. co se skrývá pod slovem Konfitování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfitování, odpověď na dotaz co je to Konfitování?. Víte např. kdo to je Vlasta Parkanová? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!