Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kebab. Co znamená pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Co to je Kebab? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kebab?

Kebab je název tradičního orientálního (především v Turecku oblíbeného) jídla. Jedná se o pečené nebo grilované maso. Použít se dá jehněčí, kuřecí nebo hovězí maso. Chuťově připomíná řecký gyros.

Význam slova, termín, co je to Kebab? Odborný termín, výraz, slovo Kebab. Co znamená pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kebab? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kebab je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, formulace, Jídlo, význam pojmu, wiki, Kebab, slovník, co znamená, přesný význam, Kebab, termín, heslo, synonymum, popis, vysvětlení, definice

Co označuje termín Kebab? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Kebab je označení různých piknikových, grilovaných nebo na rožni pečených jídel z Blízkého východu, střední Asie a jižní Asie.
Obyčejně je základem jehněčí nebo hovězí maso, některé druhy používají také kuřecí maso nebo ryby. Vepřové maso se nepoužívá v muslimských oblastech kvůli náboženským důvodům. V turecké kuchyni (döner kebab) se příprava podobá gyrosu. Odtud se rozšířil do evropských zemí s tureckou menšinou, převážně do Německa a Rakouska. V arabských oblastech a Izraeli se často používá mleté maso grilované na otevřeném ohni.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kebab? resp. co vlastně znamená slovo Kebab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kebab, odpověď na dotaz co je to Kebab?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kebab hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.