Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Co je to Jedlá soda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jedlá soda?

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, také soda bikarbona, je zásaditý bílý prášek. Je součástí kypřicích prášků do pečiva, popřípadě šumivých přísad pro výrobu nápojů. Užívá se i k léčení, například k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku nebo k neutralizaci při poleptání kyselinou.
Jedlá soda může být využita i k bělení zubů, při čištění různých předmětů, pohlcování pachů nebo změkčení vařených potravin. Jedlou sodu lze využít i jako náplň do hasicích přístrojů.


Co je to Jedlá soda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jedlá soda patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: slovo, lexikon, terminus technicus, wiki, slovník, definice pojmu, odborný výraz, definice, význam slova, význam, význam pojmu, popis, Jedlá soda, Jídlo, názvosloví, přesný význam, co to je, Jídlo


Pojem Jedlá soda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jedlá soda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) neboli jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek rozpustný ve vodě za vzniku roztoku se zásaditým pH.
Hydrogenuhličitan sodný se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. Používá se též jako náplň do hasicích přístrojů. Dá se také použít pro bělení zubů, pro změkčení potravin vařených ve vodě, na čištění v domácnosti i na pohlcení nežádoucích pachů.

Pro více informací o heslu Jedlá soda zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Jedlá soda ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Jedlá soda ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jedlá soda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jedlá soda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jedlá soda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Jedlá soda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedlá soda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Jedlá soda? resp. co je to Jedlá soda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedlá soda, odpověď na dotaz co je to Jedlá soda?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Jedlá soda i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.