Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Co je to Jáhly? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jáhly

Loupáním prosa se vyrábí potravinářská surovina známá jako jáhly. Vznikají malé žluté kuličky, jejichž průměr je přibližně 1 mm. Uvařené se používají v celé řadě tradičních českých pokrmů jako jahelná kaše, jáhelník či jahelné škubánky.
Jáhly mají relativně vysokou výživovou hodnotu, protože v sobě obsahují minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, meď či železo. Dále se v jáhlech nachází také vláknina a vitamín B.
Po přebrání kuliček a před vlastní přípravou je záhodno jáhly propláchnout a spařit horkou vodou. Tím se zbaví nahořklé a natrpklé chuti. Jáhly byly vytlačeny rýží.

Význam slova, termín, co je to Jáhly? Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Jáhly? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Jáhly je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: formulace, Jídlo, význam pojmu, informace, Jáhly, význam, pojem, synonymum, termín, Jídlo, přesný význam, wiki, slovo, Jáhly, heslo, význam slova

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Jáhly? resp. co přesně označuje termín Jáhly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jáhly, odpověď na dotaz co je to Jáhly?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Lektor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?