Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Co to je Harissa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Harissa

Harissa je název ostré pasty pocházející z Tuniska, bez které není možno připravit například typická jídla severní Afriky. Obsahuje chilli papričky, koriandr, římský kmín, česnek, sůl a olivový olej. Různé recepty na její přípravu mohou obsahovat i další přísady. Kořeněná pasta se hodí do mnoha pikantních receptů. Dá se použít k masu i zelenině, do polévek, na brambory nebo třeba ke kuskusu. Ochutí jak teplá, tak studená jídla a dodá říz letnímu grilování. Hotovou harissu prodávají specializované obchody nebo velké supermarkety, lze ji sehnat i jako suchou směs, nebo si ji můžete připravit sami doma. Pokud je uložena v lednici, vydrží poměrně dlouhou dobu.

Význam slova, termín, co je to Harissa? Odborný termín, výraz, slovo Harissa. Co znamená pojem Harissa z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Harissa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, wiki, význam slova, co znamená, Jídlo, termín, přesný význam, heslo, Harissa, synonymum, význam pojmu, popis, význam, vysvětlení, slovník, co to je

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Harissa?

Harissa (někdy psáno jako harísa) je druh ostré kořenící směsi. Pochází z Tuniska a je oblíbena i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. V severní Africe (v zemích Maghrebu) se používá téměř ke všem jídlům. Jako stolní koření se dosti podobá indonéské sambale.
Harissa obsahuje chilli papričky, česnek, koriandr, kumin (římský kmín), papriku, sůl (5%) a olivový olej. Vyrábí se smícháním těchto ingrediencí do hustoty pasty. Koření se používá k přípravě originálních omáček k dušené zelenině, masu a pod.
Harissa se používá všude tam, kde se dá použít chilli tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, na „čínu“, při grilování a pečení masa a ryb a pod. Tradičně se podává s kuskusem nebo v aromatických polévkách a k dušeným pokrmům.
Harissa se prodává zavařená ve skleničkách jak na trzích v Maghrebu a na Blízkém východě, tak v Evropě.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Harissa? resp. jaká je definice termínu Harissa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Harissa, odpověď na dotaz co je to Harissa?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.