Co je to?
Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Co je to Glykemický index? Význam slova

Co znamená termín Glykemický index? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Glykemický index se vyjadřuje číselnou hodnotou. Ta udává rychlost, s jakou se sacharidy, které člověk přijal v potravě, změní v trávicí soustavě na glukózu. Ta se pak dostane do krevního oběhu.
Glykemický index ovlivňuje mnoho faktorů, jakými jsou například způsob zpracování, obsah tuků, sacharózy, kyselin a množství vlákniny. Glykemický index potraviny stoupá v závislosti na rychlosti, kterou potravina zvýší hladinu glukózy v krvi.

Význam slova, termín, co je to Glykemický index? Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Glykemický index sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Glykemický index patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, Glykemický index, popis, definice, slovník, Jídlo, přesný výraz, vysvětlení, pojem, formulace, slovo, Glykemický index, význam pojmu, synonymum, termín, heslo

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Glykemický index? resp. co se skrývá pod slovem Glykemický index? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glykemický index, odpověď na dotaz co je to Glykemický index?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Maur? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glykemický index v jiné sekci než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.