Co je to?
Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Co je to Glykemický index? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Glykemický index?

Glykemický index se vyjadřuje číselnou hodnotou. Ta udává rychlost, s jakou se sacharidy, které člověk přijal v potravě, změní v trávicí soustavě na glukózu. Ta se pak dostane do krevního oběhu.
Glykemický index ovlivňuje mnoho faktorů, jakými jsou například způsob zpracování, obsah tuků, sacharózy, kyselin a množství vlákniny. Glykemický index potraviny stoupá v závislosti na rychlosti, kterou potravina zvýší hladinu glukózy v krvi.

Význam slova, termín, co je to Glykemický index? Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Glykemický index můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Glykemický index je v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, slovo, popis, heslo, synonymum, informace, pojem, slovník, vysvětlení, význam pojmu, termín, přesný význam, definice, Jídlo, Glykemický index, wiki

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Glykemický index? resp. co to je Glykemický index? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glykemický index, odpověď na dotaz co je to Glykemický index?. Víte např. kdo to je Rodinný příslušník? Znáte a víte kdo je Maur? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.