Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená pojem Glutamát z kategorie Jídlo?

Co je to Glutamát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glutamát

Glutamát (někdy také glutaman) sodný je sůl kyseliny glumatové, jedná se o bezbarvý prášek a používá se jako přísada do pokrmů za účelem zvýraznění chuti a vůně. Má označení E 621. Tuto látku běžně živé organismy obsahují. Stále se vedou debaty o jeho (ne)bezpečnosti. Platí, že pokud není konzumován v příliš vysokých dávkách, neměl by škodit.

Význam slova, termín, co je to Glutamát? Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená pojem Glutamát z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Glutamát? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Glutamát je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, pojem, význam, definice, Jídlo, význam pojmu, formulace, co znamená, co to je, termín, popis, Glutamát, Glutamát, význam slova, přesný význam

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Glutamát? resp. co to je Glutamát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutamát, odpověď na dotaz co je to Glutamát?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Golem? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..