Co je to?
Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je to Garam másala? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Garam másala

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.

Význam slova, termín, co je to Garam másala? Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Garam másala s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Garam másala je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, heslo, Jídlo, wiki, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, co to je, formulace, co znamená, Jídlo, popis, Garam másala, slovník, pojem

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Garam másala? resp. jaká je definice termínu Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je Velezrádce? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.