Co je to?
Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Co je to Fondán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fondán

Fondán je surovina využívaná v cukrářství. Jedná se o bílou cukrovou hmotu, která se dá snadno tvarovat, ale po vyschnutí ztvrdne a utvoří krustu. Vzhledem připomíná marcipán. Ten ale netuhne.

Význam slova, termín, co je to Fondán? Definice výrazu, termínu Fondán. Co znamená odborný pojem Fondán z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fondán s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Fondán je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, slovo, Jídlo, synonymum, Jídlo, Fondán, význam slova, co to je, přesný výraz, význam pojmu, termín, co znamená, wiki, pojem, vysvětlení, popis

Ve Wikipedii se o termínu Fondán píše následující

Fondánový papír, občas také nazývaný fondánový nebo fondantový list, je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Potištěný fondantový list můžete ohýbat a modelovat. Lze tak vytvořit na dortu i 3D dekorace potištěné vlastními obrázky.
Fondán je sněhově bílý, proto je velmi vhodný na dekoraci bílých dortů a zákusků. Fotografie nebo jiný obrázek na něm krásně vynikne. Kvalita tisku na tento podklad je vynikající a s kvalitou tisku na "běžný jedlý papír" nesrovnatelná.
Fondán se skládá z cukru, sušeného glukózového sirupu. Zvlhčovadlo: sorbitol, voda, olej z palmových jader, stabilizátor: xanthan guma, sorbát draselný, guma ze svatojánského chleba, tragant guma, zahušťovadlo: hydroxypropyl methyl celulosa, monopropylen celulosa.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fondán? resp. jaký je význam pojmu Fondán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fondán, odpověď na dotaz co je to Fondán?. Víte např. kdo to je Ladislav Smoljak? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.