Co je to?
Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Co je to Espresso? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Espresso je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, terminologie, odborný výraz, Espresso, lexikon, definice pojmu, význam, informace, názvosloví, formulace, přesný výraz, Jídlo, co znamená, význam pojmu, co to je, definice, pojem


Pojem Espresso je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Espresso? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Espresso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Espresso ve Wikizdrojích

Najít pojem Espresso ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Espresso? resp. co označuje slovo Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?