Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Co je to Demikát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Demikát

Demikát je označení pro polévku vyráběnou z ovčího sýra, brynzy. Základem je zmíněný sýr, dále se do polévky přidává voda, v níž se předtím vařily halušky, různá zelenina, brambory, maso, případně houby. Existuje více odlišných receptů. Zajímavostí je, že tato polévka se pouze ohřívá, ale nevaří se, aby nedošlo ke ztrátě vitamínů. Je typická pro Valašsko a Slovensko.

Význam slova, termín, co je to Demikát? Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Demikát můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Demikát je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Demikát, definice, synonymum, pojem, slovník, popis, význam, Jídlo, Jídlo, přesný význam, význam pojmu, Demikát, vysvětlení, formulace, wiki, termín

Co znamená pojem Demikát? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Demikát je polévka z brynzy, typická pro slovenskou a valašskou kuchyni. Jejími přednostmi je snadná příprava, množství zdraví prospěšných látek a dostupnost surovin (k těm patřila dříve i brynza, ovšem v moderních městských domácnostech je tomu jinak).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Demikát? resp. co přesně označuje termín Demikát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demikát, odpověď na dotaz co je to Demikát?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Zámečník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.