Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cupcake

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.

Význam slova, termín, co je to Cupcake? Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cupcake s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Cupcake se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: wiki, slovník, informace, pojem, Jídlo, termín, popis, slovo, co znamená, co to je, definice, význam slova, synonymum, Cupcake, Cupcake, význam pojmu

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Cupcake?

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cupcake? resp. co přesně znamená slovo Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Outsider? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.