Co je to?
Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Co je to Creme fraiche? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Creme fraiche?

Crème fraîche je název pocházející z francouzštiny a označuje typ mléčného výrobku podobného zakysané smetaně. Vyrábí se ze smetany, obsahuje 30 % tuku v sušině a nanejvýš 15% laktózy. Crème fraîche obsahuje živé mléčné bakterie a nesmí se do něj přidávat žádné konzervanty. Crème fraîche se vyrábí ve dvou variantách. Nejčastěji se setkáte s tekutou (liquide) variantou, méně často s hustou (épaisse) variantou.

Význam slova, termín, co je to Creme fraiche? Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Creme fraiche sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Creme fraiche patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam, heslo, termín, vysvětlení, Creme fraiche, synonymum, Jídlo, Creme fraiche, co to je, informace, definice, přesný výraz, slovník, význam pojmu, popis, wiki

Co označuje termín Creme fraiche? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Crème fraîche (francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).


Crème fraîche se dělí na „liquide“ (tekutá) – obdoba české smetany ke šlehání. Druhá verze je „épaisse“ (hustá), smetana vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení a která má blíže k české zakysané smetaně. Pokud není druh upřesněn, je ve Francii zpravidla myšlena nekysaná verze liquide.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Creme fraiche? resp. co se přesně ukrývá za slovem Creme fraiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creme fraiche, odpověď na dotaz co je to Creme fraiche?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Josef Melen? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Creme fraiche hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.