Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Co je to Cmunda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cmunda?

Cmunda je starší název pro bramborák, speciální bramborové placky typické pro slovanskou, germánskou a maďarskou kuchyni. Cmundu tvoří tenké placky bramborového těsta smažené na tuku, původně na sádle. Těsto na cmundu se připravuje z najemno nastrouhaných brambor s přidáním vajec, mouky, majoránky, česneku a soli, je možno přidat i další koření podle místních zvyklostí.
Cmunda se jí jako samostatné jídlo, často plněná zelím a uzeným masem. Cmundové těsto se využívá i jako obal masového řízku nebo jako příloha. Moderní varianta cmundy se připravuje i z cuket.

Význam slova, termín, co je to Cmunda? Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cmunda s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Cmunda je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, synonymum, pojem, přesný význam, Jídlo, význam slova, Cmunda, informace, přesný výraz, termín, význam, význam pojmu, definice, co znamená, vysvětlení

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cmunda? resp. co znamená slovo Cmunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cmunda, odpověď na dotaz co je to Cmunda?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Aktivista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cmunda i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.