Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Co je to Cmunda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cmunda

Cmunda je starší název pro bramborák, speciální bramborové placky typické pro slovanskou, germánskou a maďarskou kuchyni. Cmundu tvoří tenké placky bramborového těsta smažené na tuku, původně na sádle. Těsto na cmundu se připravuje z najemno nastrouhaných brambor s přidáním vajec, mouky, majoránky, česneku a soli, je možno přidat i další koření podle místních zvyklostí.
Cmunda se jí jako samostatné jídlo, často plněná zelím a uzeným masem. Cmundové těsto se využívá i jako obal masového řízku nebo jako příloha. Moderní varianta cmundy se připravuje i z cuket.


Co je to Cmunda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cmunda? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cmunda patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, informace, slovo, přesný význam, co je to Cmunda?, popis, slovník, přesný výraz, definice, Jídlo, pojem, co znamená, wiki, termín, heslo, vysvětlení


Pojem Cmunda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Cmunda

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cmunda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Cmunda ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cmunda ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Cmunda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Cmunda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cmunda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cmunda například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Cmunda? resp. co vlastně znamená slovo Cmunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cmunda, odpověď na dotaz co je to Cmunda?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Bačkora? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.