Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Co je to Cmunda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cmunda

Cmunda je starší název pro bramborák, speciální bramborové placky typické pro slovanskou, germánskou a maďarskou kuchyni. Cmundu tvoří tenké placky bramborového těsta smažené na tuku, původně na sádle. Těsto na cmundu se připravuje z najemno nastrouhaných brambor s přidáním vajec, mouky, majoránky, česneku a soli, je možno přidat i další koření podle místních zvyklostí.
Cmunda se jí jako samostatné jídlo, často plněná zelím a uzeným masem. Cmundové těsto se využívá i jako obal masového řízku nebo jako příloha. Moderní varianta cmundy se připravuje i z cuket.

Význam slova, termín, co je to Cmunda? Definice odborného termínu, slova Cmunda. Co znamená pojem Cmunda z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Cmunda můžete sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Cmunda je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, slovník, pojem, heslo, vysvětlení, Jídlo, popis, wiki, význam, Cmunda, popis, slovo, přesný výraz, význam slova, co to je

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Cmunda? resp. jaký je význam slova Cmunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cmunda, odpověď na dotaz co je to Cmunda?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Aktivista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cmunda i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.