Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je to Chlorela? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chlorela

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.

Význam slova, termín, co je to Chlorela? Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chlorela s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Chlorela se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, význam, heslo, přesný výraz, význam pojmu, Jídlo, Chlorela, přesný význam, Chlorela, co znamená, informace, popis, wiki, definice, slovo, význam slova

Co znamená pojem Chlorela? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Chlorela? resp. jaká je definice termínu Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Exekutor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Chlorela i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.