Co je to?
Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Co to je Chaš? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chaš

Chaš je arménská polévka. Nejdůležitější složkou receptu je maso - dlouze vařené hovězí nebo skopové nožičky, případě mozky nebo žaludky. Maso se musí vařit tak dlouho, dokud se neoddělí od kostí. Teprve poté se polévka ochucuje. Tradičně se vařila přes noc a konzumovala se horká ráno po přípitku pálenkou.

Význam slova, termín, co je to Chaš? Definice výrazu Chaš. Co znamená odborný pojem Chaš z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chaš s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Chaš se nachází v sekci Jídlo

Co znamená pojem Chaš? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Chaš je masitá polévka snad středověkého arménského původu, známá pod různými jmény a v různých variantách na Blízkém Východě a v jihovýchodní Evropě. Připravuje se dlouhým vařením hovězích nebo skopových nožiček a případně dalších částí zvířete (v různých recepturách mohou být i hlava nebo mozek anebo žaludek zvířete), dokud se maso nerozvaří a neodpadne od kostí. Solí a ochucuje se až po dokončení, a sice podle chuti octem, citronovou šťávou nebo česnekem. V Arménii je s jedením chaše spojován tradiční rituál: jídlo hospodyně uvaří přes noc a brzy ráno se sejdou mužští hosté, kteří horký chaš po přípitku pálenkou spolu s pánem domu konzumují; jídlo naservíruje hospodyně, ta však odjede a výrazné syté jídlo pak pojídá čistě mužská společnost. Kromě pálenky a vody se chaš obvykle doplňuje dalšími jídly, zejména chlebovými plackami, zeleninou, bylinami a sýrem. Připravuje a konzumuje se obvykle v chladných obdobích roku.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, co to je, Jídlo, význam slova, popis, vysvětlení, Jídlo, pojem, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, termín, co znamená, definice, Chaš

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chaš? resp. co to je Chaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chaš, odpověď na dotaz co je to Chaš?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Podiatr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..