Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co to je Chalva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chalva?

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.

Význam slova, termín, co je to Chalva? Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chalva můžete samozřejmě sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Chalva je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, definice, heslo, Jídlo, termín, význam slova, význam pojmu, popis, přesný výraz, význam, Jídlo, slovo, Chalva, informace, wiki, pojem

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chalva? resp. jaká je definice termínu Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Nefritový císař? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.