Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co to je Chalva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chalva?

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.

Význam slova, termín, co je to Chalva? Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Chalva? Potom se o definici podělte s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Chalva je v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovo, synonymum, informace, co to je, význam, význam slova, definice, co znamená, přesný výraz, přesný význam, popis, vysvětlení, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chalva? resp. jaká je definice termínu Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Jaromír Soukup? Znáte a víte kdo je Filozof? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.