Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čedar. Co znamená odborný pojem Čedar z kategorie Jídlo?

Co je to Čedar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čedar?

Čedar, původním názvem cheddar, je sýr pocházející z anglického jihozápadu. Produkoval se již od 12. století. Původní verze se vyráběla z ovčího nebo kozího mléka, později došlo k přechodu na kravské mléko. Říká se, že originální chuti se dosáhne použitím mléka produkovaného pouze dvěma plemeny krav.
Princip výroby je obdobný jako u ostatních polotvrdých a tvrdých sýrů. Z mléka vznikají velké bochníky s hmotností 27,5 kg. Ty se pak obvazují a nechají zrát 6 až 18 měsíců. Získají tak tvrdší nahnědlou kůrku. Čedar se nedrolí, je tvrdý a hladký. Chuť je ovlivněna stářím sýra. Mladší sýry nejsou výrazné, mají nasládlou ořechovou chuť. Zralé sýry mají výraznější ořechovou chuť, jsou chuťově dokonalé. Čedar se hodí do zapékaných pokrmů, je snadno tavitelný. Vyrábí se také varianty s různými přísadami.

Význam slova, termín, co je to Čedar? Výraz, termín, definice slova Čedar. Co znamená odborný pojem Čedar z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Čedar doporučujeme sdílet s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Čedar se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, informace, Jídlo, popis, co znamená, wiki, heslo, pojem, synonymum, Čedar, Jídlo, co to je, vysvětlení, význam pojmu, slovo, termín

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Čedar? resp. co vlastně znamená slovo Čedar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedar, odpověď na dotaz co je to Čedar?. Víte např. kdo to je Jitka Molavcová? Znáte a víte kdo je Pavel Novotný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čedar hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.