Co je to?
Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Co to je Bergamot? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bergamot?

Bergamot je subtropický strom s bílými květy. Pochází z Asie, roste především ve Středomoří. Název pochází ze jména italského města Bergamot. Významné jsou plody bergamotu, ze kterých se získávají aromatické silice. Plody mají tvar hrušky, jsou světle žluté a mají výraznou vůni a nakyslou chuť.
Aromatické silice z bergamotu se využívají na výrobu rozličných olejů. Ty se pak dále využívají do kosmetických přípravků, parfémů nebo jako antidepresiva. Léčebné účinky bergamotu se využívají při léčbě infekcí močových cest, kožních onemocněních, nemocech horních cest dýchacích a dalších.

Význam slova, termín, co je to Bergamot? Definice výrazu Bergamot. Co znamená odborný pojem Bergamot z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bergamot s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Bergamot se nachází v sekci Jídlo

Co znamená pojem Bergamot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Bergamot (Citrus bergamia) je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, popis, heslo, formulace, popis, wiki, co to je, význam pojmu, slovník, význam slova, význam, Bergamot, Jídlo, vysvětlení, termín

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Bergamot? resp. jaký je přesný význam slova Bergamot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bergamot, odpověď na dotaz co je to Bergamot?. Víte např. kdo to je Jirchář? Znáte a víte kdo je Modista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bergamot v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..