Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Co je to Aspartam? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aspartam?

Aspartam (ve složení výrobků někdy označovaný jako E951) je umělé náhradní sladidlo používané jako náhražka sacharózy. Aspartam se běžně přidává do nápojů, cukrovinek, "light" výrobků apod. V poslední době se objevují názory o škodlivém vlivu aspartamu na zdraví. To zatím nebylo jednoznačně prokázáno.

Význam slova, termín, co je to Aspartam? Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Aspartam sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Aspartam je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Aspartam, co to je, slovník, vysvětlení, slovo, popis, přesný význam, wiki, význam pojmu, Aspartam, Jídlo, definice, přesný výraz, heslo, synonymum, termín

Co znamená pojem Aspartam? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Aspartam je jedno z nejznámějších umělých náhradních sladidel. Je asi 200krát sladší než sacharóza, bez chuťově výrazných vedlejších pachutí. Na trhu se objevuje pod různými obchodními značkami (nejznámější je asi NutraSweet, dále pak Canderel, Equal, Fansweet, Irbis). Jeho dopady na zdraví jsou předmětem sporů a spekulací. Na potravinách bývá označován jako Aspartame, APM nebo E951.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Aspartam? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aspartam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspartam, odpověď na dotaz co je to Aspartam?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.