Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Co je to Aspartam? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aspartam

Aspartam (ve složení výrobků někdy označovaný jako E951) je umělé náhradní sladidlo používané jako náhražka sacharózy. Aspartam se běžně přidává do nápojů, cukrovinek, "light" výrobků apod. V poslední době se objevují názory o škodlivém vlivu aspartamu na zdraví. To zatím nebylo jednoznačně prokázáno.

Význam slova, termín, co je to Aspartam? Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Aspartam? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Aspartam je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, wiki, popis, význam slova, termín, slovo, přesný výraz, definice, heslo, význam, Jídlo, co znamená, přesný význam, informace, co to je, pojem

Co znamená pojem Aspartam? Výraz, definice slova z Wikipedie

Aspartam je jedno z nejznámějších umělých náhradních sladidel. Je asi 200krát sladší než sacharóza, bez chuťově výrazných vedlejších pachutí. Na trhu se objevuje pod různými obchodními značkami (nejznámější je asi NutraSweet, dále pak Canderel, Equal, Fansweet, Irbis). Jeho dopady na zdraví jsou předmětem sporů a spekulací. Na potravinách bývá označován jako Aspartame, APM nebo E951.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aspartam? resp. co vlastně znamená slovo Aspartam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspartam, odpověď na dotaz co je to Aspartam?. Víte např. kdo to je Marek Benda? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Aspartam hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.