Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co to je Amarant? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amarant?

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.

Význam slova, termín, co je to Amarant? Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Amarant s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Amarant se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, synonymum, co to je, Amarant, pojem, heslo, informace, termín, co znamená, význam pojmu, popis, význam, Jídlo, Amarant, Jídlo, vysvětlení

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Amarant? resp. jaká je definice termínu Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Hotař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.