Co je to?
Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Co to je Ajvar? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ajvar

Ajvar je zeleninový pokrm pocházející ze srbské kuchyně. Jedná se o zeleninové lečo skládající se z lilku a červených paprik okořeněných česnekem a chilli. Papriky se nepoužívají čerstvé, ale pečené nebo vařené. Ajvar se může jíst jako příloha nebo jako salát, může se také namazat na pečivo jako pomazánka.

Význam slova, termín, co je to Ajvar? Definice výrazu Ajvar. Co znamená odborný pojem Ajvar z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ajvar s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ajvar se nachází v sekci Jídlo

Co znamená pojem Ajvar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Ajvar (cyrilicí: ajвар, výslovnost ajvar) je čalamáda, připravovaná především z červených paprik s lilkem, česnekem a chilli. Ajvar pochází ze srbské kuchyně, a byl proto dlouho známý jako „srbský salát“ nebo „srbský zeleninový kaviár“. Po druhé světové válce se stal v Jugoslávii populární jako salát (příloha) a dnes je populární na Balkáně. Původní domácí ajvar je vyroben z pečených paprik, zatímco někteří výrobci používají průmyslové vařené papriky, což vede k nižší kvalitě. Podle množství kapsaicinu v paprikách a množství přidaných chilli paprik, může být sladký, pikantní (nejčastější), nebo velmi pálivý.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, Ajvar, synonymum, informace, co to je, formulace, význam, Jídlo, přesný výraz, slovník, význam pojmu, wiki, popis, termín, popis

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Ajvar? resp. jaký je přesný význam slova Ajvar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ajvar, odpověď na dotaz co je to Ajvar?. Víte např. kdo to je Psychoterapeut? Znáte a víte kdo je Šprt? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ajvar i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.