Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Co je to Wikipedie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Wikipedie?

Wikipedie je svobodná internetová encyklopedie jejíž obsah je tvořen dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa. Jedná se o projekt nadace Wikimedia Foundation. Ta provozuje další projekty (např. Commons - úložiště multimediálního obsahu; Wikicitáty, Wikislovník, Wikiknihy atd.) se kterými je Wikipedie propojena. Přístup do encyklopedie (jak pro čtení, tak pro editaci) je možný bez registrace. Obsah z Wikipedie lze obvykle dále šířit na základně Creative Commons, GFDL a podobných svobodných licencí.
V současné době ve Wikipedii naleznete články napsané v 270 jazycích, přičemž nejvíc článků obsahuje anglická verze (cca 6 000 000), která vznikla v roce 2001. Česká verze Wikipedie je v provozu od roku 2002 a obsahuje cca 400 000 článků.

Význam slova, termín, co je to Wikipedie? Definice odborného termínu, slova Wikipedie. Co znamená pojem Wikipedie z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Wikipedie se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: přesný výraz, termín, co znamená, popis, Internet, synonymum, pojem, heslo, formulace, vysvětlení, přesný význam, význam, informace, slovo, význam slova, Internet

Co označuje termín Wikipedie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Wikipedie (anglicky a v mnoha dalších jazycích Wikipedia; název vznikl ze slov wiki a encyclopedia) je mnohojazyčná webová encyklopedie se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa. Jejím cílem je tvorba a celosvětové šíření volně přístupných encyklopedických informací. Wikipedie existuje ve více než 270 jazykových verzích různého rozsahu, přičemž rozsah zhruba třetiny z nich je spíše symbolický.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Wikipedie? resp. co znamená slovo Wikipedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wikipedie, odpověď na dotaz co je to Wikipedie?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?