Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Co to je RSS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu RSS

RSS (RSS feed) patří mezi formáty XML. Je to technologie, která je využívána k odběru novinek z nějakého webu, nejčastěji ze zpravodajských serverů. RSS obsahuje název článku, jeho stručný obsah a odkaz na něj. Adresu (URL) RSS kanálů lze vložit do RSS čtečky, která pravidelně kontroluje změny. Uživatel RSS čtečky má tak k dispozici pravidelný přehledný seznam novinek a zpráv na sledovaných serverech. RSS čtečky lze nainstalovat ve formě pluginu do většiny běžných prohlížečů (Chrome, Firefox apod.).

Význam slova, termín, co je to RSS? Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem RSS se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem RSS je v kategorii Internet

Klíčová slova: slovo, Internet, přesný výraz, slovník, význam, wiki, synonymum, význam slova, co to je, termín, Internet, pojem, formulace, informace, vysvětlení, význam pojmu

Co znamená pojem RSS? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

RSS (Rich Site Summary) je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu nastavit si odběr novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery). Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to RSS? resp. co znamená výraz RSS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RSS, odpověď na dotaz co je to RSS?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Erik Best? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.