Co je to?
Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Co je to HTTP? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HTTP?

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.

Význam slova, termín, co je to HTTP? Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu HTTP s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín HTTP se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, slovník, význam pojmu, pojem, informace, termín, přesný výraz, synonymum, HTTP, wiki, definice, Internet, formulace, heslo, Internet

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova HTTP? resp. co je to HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu HTTP i v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.