Co je to?
Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Co je to HTTP? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu HTTP?

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.

Význam slova, termín, co je to HTTP? Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz HTTP je v kategorii Internet

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, co to je, popis, pojem, synonymum, Internet, formulace, HTTP, význam, wiki, termín, heslo, slovník, přesný význam, co znamená

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu HTTP? resp. co přesně označuje termín HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Konzul? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.