Co je to?
Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Co je to HTTP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu HTTP?

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.

Význam slova, termín, co je to HTTP? Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to HTTP? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem HTTP je v kategorii Internet

Klíčová slova: HTTP, význam, přesný význam, informace, wiki, co znamená, definice, pojem, vysvětlení, význam pojmu, termín, co to je, popis, HTTP, význam slova, heslo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova HTTP? resp. co přesně znamená slovo HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín HTTP hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.