Co je to?
Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Co je to FTP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu FTP

Pro anglický výraz File Transfer Protocol se v informatice používá zkratka FTP. FTP je protokol pro přenos souborů mezi počítači za pomoci sítě. Pro přenos se využívá protokol TCP a nezáleží na operačním systému. Původní specifikace pro FTP byla sepsána již v roce 1971, čímž se řadí mezi nejstarší protokoly. Běžně pracuje na dvou portech - 20 a 21. FTP se nejčastěji používá pro sdílení souborů mezi uživateli a pro správu webových stránek.

Význam slova, termín, co je to FTP? Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to FTP? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz FTP je v kategorii Internet

Klíčová slova: termín, co to je, přesný výraz, informace, FTP, formulace, přesný význam, pojem, slovo, slovník, co znamená, wiki, heslo, význam slova, definice

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo FTP? resp. jaká je definice termínu FTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FTP, odpověď na dotaz co je to FTP?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Klerik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde