Co je to?

Co je to FTP?

FTP
Vysvětlení výrazu FTP

Pro anglický výraz File Transfer Protocol se v informatice používá zkratka FTP. FTP je protokol pro přenos souborů mezi počítači za pomoci sítě. Pro přenos se využívá protokol TCP a nezáleží na operačním systému. Původní specifikace pro FTP byla sepsána již v roce 1971, čímž se řadí mezi nejstarší protokoly. Běžně pracuje na dvou portech - 20 a 21. FTP se nejčastěji používá pro sdílení souborů mezi uživateli a pro správu webových stránek.

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Termín FTP se nachází v sekci InternetKlíčová slova: význam pojmu, heslo, Internet, co to je, formulace, vysvětlení, význam slova, popis, popis, pojem

Náhodných výběr hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená FTP? resp. jaká je definice slova FTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení pojmu FTP, odpověď na dotaz co je to FTP?. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu FTP i v jiných kategoriích. Děkujeme za návštěvu internetového projektu - shromažďujícího definice pojmů, slov, hesel a termínů - Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde