Co je to?
Definice výrazu, termínu Ethereum. Co znamená odborný pojem Ethereum z kategorie Internet?

Co je to Ethereum? Význam slova

Co znamená termín Ethereum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ethereum je název jedné z kryptoměn. Od známého bitcoinu se liší tím, že je výpočetním cloudem i kryptoměnou.
Zprávy i peníze přijímají nejen samotní uživatelé, ale i cloudové účty. Na nich je nahrán bytecode a na jeho základě se pak odesílají zprávy nebo zakládají další účty. Ethereum také podporuje scriptování.

Význam slova, termín, co je to Ethereum? Definice výrazu, termínu Ethereum. Co znamená odborný pojem Ethereum z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ethereum sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ethereum patří do sekce Internet

Klíčová slova: co to je, význam slova, slovo, pojem, termín, Ethereum, význam pojmu, slovník, význam, Ethereum, synonymum, heslo, definice, přesný výraz, popis, vysvětlení

Co znamená pojem Ethereum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Ethereum je kryptoměna (ETH) a open-source platforma založená na decentralizované databázi, tzv. blockchainu, který chrání před neoprávněným zásahem z vnější i z vnitřní strany. Zároveň se však jedná o decentralizovaný, turingovsky kompletní virtuální stroj Ethereum Virtual Machine (EVM) pro běh takzvaných „smart contracts“ („chytrých kontraktů“), které zajišťují hladké a nezmanipulovatelné fungování sítě.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ethereum? resp. jaký je význam slova Ethereum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethereum, odpověď na dotaz co je to Ethereum?. Víte např. kdo to je Zoroastrián? Znáte a víte kdo je Jan Nepomucký? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ethereum hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.