Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.

Význam slova, termín, co je to Doména? Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Doména? s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Doména se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: definice, vysvětlení, heslo, význam, synonymum, informace, slovo, Doména, popis, Internet, význam slova, pojem, popis, wiki, přesný význam

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Doména? resp. co to je Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Cheater? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Doména hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?