Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.

Význam slova, termín, co je to Doména? Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Doména sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Doména je v kategorii Internet

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, význam slova, popis, informace, synonymum, co znamená, heslo, pojem, vysvětlení, co to je, wiki, Internet

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Doména? resp. co znamená slovo Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Cheater? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Doména v jiné sekci než Internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?