Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co to je DNS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu DNS

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.

Význam slova, termín, co je to DNS? Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu DNS se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem DNS je v kategorii Internet

Klíčová slova: přesný význam, význam, heslo, význam pojmu, popis, přesný výraz, termín, vysvětlení, DNS, Internet, význam slova, definice, slovo, co znamená, slovník

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to DNS? resp. jaký je význam slova DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu DNS i v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?