Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co to je DNS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu DNS

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.

Význam slova, termín, co je to DNS? Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to DNS? s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo DNS se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: heslo, wiki, co to je, slovo, přesný výraz, Internet, definice, význam, co znamená, formulace, význam pojmu, termín, přesný význam

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova DNS? resp. co to je DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?