Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Co je to Amazon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amazon

Amazon.com je americký internetový obchod působící po celém světě. Sídlo společnosti je v Seattlu ve státě Washington. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos. Prodává především knihy, e-knihy CD, DVD, čtečky elektronických knih a další zboží. V České republice se Amazon dostal do širšího povědomí díky logistickému centru v Dobrovízi u Prahy.

Význam slova, termín, co je to Amazon? Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Amazon je v sekci Internet

Klíčová slova: Internet, co znamená, Amazon, popis, vysvětlení, heslo, wiki, synonymum, Internet, význam, slovo, definice, termín, formulace, přesný výraz, přesný význam

Co znamená pojem Amazon? Výraz, definice slova z Wikipedie

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Amazon? resp. co znamená slovo Amazon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amazon, odpověď na dotaz co je to Amazon?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Amazon hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.