Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Co je to Amazon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amazon?

Amazon.com je americký internetový obchod působící po celém světě. Sídlo společnosti je v Seattlu ve státě Washington. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos. Prodává především knihy, e-knihy CD, DVD, čtečky elektronických knih a další zboží. V České republice se Amazon dostal do širšího povědomí díky logistickému centru v Dobrovízi u Prahy.

Význam slova, termín, co je to Amazon? Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Amazon? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Amazon patří do sekce Internet

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, termín, definice, význam slova, Amazon, slovo, co to je, význam, slovník, informace, heslo, vysvětlení, Internet, co znamená, význam pojmu

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amazon?

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Amazon? resp. co označuje slovo Amazon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amazon, odpověď na dotaz co je to Amazon?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.