Co je to?
Výraz, termín, definice slova Základní deska. Co znamená odborný pojem Základní deska z kategorie Hardware?

Co je to Základní deska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Základní deska

Základní deska (též mainboard nebo motherboard) je základní součást hardware většiny počítačů. Základová deska umožňuje vzájemné propojení jednotlivých součástí počítače (procesor, operační paměť) a jejich fungování jako celku.

Význam slova, termín, co je to Základní deska? Výraz, termín, definice slova Základní deska. Co znamená odborný pojem Základní deska z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Základní deska se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Základní deska je v kategorii Hardware

Klíčová slova: formulace, Hardware, definice, Základní deska, co znamená, význam, synonymum, popis, co to je, Hardware, termín, přesný výraz, Základní deska, informace, pojem, vysvětlení

Ve Wikipedii se o termínu Základní deska píše následující

Základní deska (anglicky mainboard či motherboard) představuje základní hardware většiny počítačů. Hlavním účelem základní desky je propojit jednotlivé součástky počítače do fungujícího celku a poskytnout jim elektrické napájení. Postupem času se funkce základní desky rozšiřovala v tom, že sama začínala obsahovat některé součástky počítače, které se do ní dříve musely zapojovat zvlášť.
Typická základní deska umožňuje zapojení procesoru a operační paměti. Další komponenty (např. grafické karty, zvukové karty, pevné disky, mechaniky) se připojují pomocí rozšiřujících slotů nebo kabelů, které se zastrkávají do příslušných konektorů. Na základní desce je dále umístěna energeticky nezávislá paměť ROM, ve které je uložen systém BIOS, který slouží k oživení počítače hned po spuštění.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Základní deska? resp. jaký je význam slova Základní deska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní deska, odpověď na dotaz co je to Základní deska?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.