Co je to?
Výraz, termín, definice slova Základní deska. Co znamená odborný pojem Základní deska z kategorie Hardware?

Co je to Základní deska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Základní deska

Základní deska (též mainboard nebo motherboard) je základní součást hardware většiny počítačů. Základová deska umožňuje vzájemné propojení jednotlivých součástí počítače (procesor, operační paměť) a jejich fungování jako celku.

Význam slova, termín, co je to Základní deska? Výraz, termín, definice slova Základní deska. Co znamená odborný pojem Základní deska z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Základní deska s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Základní deska se nachází v sekci Hardware

Co znamená pojem Základní deska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Základní deska (anglicky mainboard či motherboard) představuje základní hardware většiny počítačů. Hlavním účelem základní desky je propojit jednotlivé součástky počítače do fungujícího celku a poskytnout jim elektrické napájení. Postupem času se funkce základní desky rozšiřovala v tom, že sama začínala obsahovat některé součástky počítače, které se do ní dříve musely zapojovat zvlášť.
Typická základní deska umožňuje zapojení procesoru a operační paměti. Další komponenty (např. grafické karty, zvukové karty, pevné disky, mechaniky) se připojují pomocí rozšiřujících slotů nebo kabelů, které se zastrkávají do příslušných konektorů. Na základní desce je dále umístěna energeticky nezávislá paměť ROM, ve které je uložen systém BIOS, který slouží k oživení počítače hned po spuštění.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, co to je, význam, popis, popis, formulace, pojem, termín, informace, synonymum, přesný výraz, význam slova, definice, Hardware, wiki

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Základní deska? resp. co znamená Základní deska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní deska, odpověď na dotaz co je to Základní deska?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Psychopat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Základní deska hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.