Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je to Wi-fi? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Wi-fi?

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.

Význam slova, termín, co je to Wi-fi? Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Wi-fi doporučujeme sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Wi-fi se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: Hardware, význam slova, význam pojmu, definice, význam, informace, heslo, slovník, popis, synonymum, přesný význam, Wi-fi, Hardware, co znamená, wiki, co to je

Co znamená pojem Wi-fi? Definice slova, termínu z Wikipedie

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Wi-fi? resp. co znamená Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je Závozník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem