Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skener?

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají skenery součástí běžných tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.

Význam slova, termín, co je to Skener? Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Skener? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Skener je v kategorii Hardware

Co znamená pojem Skener? Výraz, definice slova z Wikipedie

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, informace, termín, Skener, synonymum, popis, pojem, co to je, wiki, formulace, co znamená, význam pojmu, vysvětlení

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Skener? resp. jaký je význam slova Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Skener hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.