Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Router?

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.

Význam slova, termín, co je to Router? Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Router) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Router je v kategorii Hardware

Co znamená pojem Router? Výraz, definice slova z Wikipedie

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, co znamená, slovo, význam slova, pojem, Hardware, Hardware, co to je, přesný výraz, heslo, informace, slovník, synonymum, wiki

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Router? resp. co je to Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Stalker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Router i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.