Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Router

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.

Význam slova, termín, co je to Router? Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Router s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Router je v kategorii Hardware

Co znamená pojem Router? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: význam, Hardware, slovo, popis, význam pojmu, synonymum, pojem, informace, heslo, formulace, termín, wiki, přesný význam, definice, co znamená

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Router? resp. co znamená slovo Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Stalker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Router i v jiných kategoriích (než Hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.