Co je to?
Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Co je to Notebook? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Notebook?

Notebook v doslovném překladu znamená poznámkový blok. Jedná se přenosný počítač, laptop, který lze použít jako stolní počítač nebo s ním pracovat na klíně nebo vleže.
Notebook je se stolním počítačem z hlediska výkonu a funkcí srovnatelný. Při stejném výkonu je oproti stolnímu počítači dražší, je ho však možno vzít všude sebou a připojit klávesnici i myš pomocí USB. Rozměry, hmotnost, displej a mechanika jsou pro přenášení optimalizované.

Význam slova, termín, co je to Notebook? Výraz, termín, definice slova Notebook. Co znamená odborný pojem Notebook z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Notebook) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Notebook patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, co to je, význam slova, termín, Notebook, přesný výraz, Hardware, pojem, heslo, slovo, informace, co znamená, slovník, synonymum, popis

Co označuje termín Notebook? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Notebook (angl. pův. poznámkový blok, někdy také laptop, angl. na klíně (počítač, s kterým lze pracovat na klíně)) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Notebook? resp. jaký je význam slova Notebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Notebook, odpověď na dotaz co je to Notebook?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Druid? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Notebook hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.