Co je to?
Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co to je Gamepad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gamepad

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.

Význam slova, termín, co je to Gamepad? Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gamepad můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Gamepad je v sekci Hardware

Klíčová slova: co znamená, Hardware, vysvětlení, pojem, wiki, synonymum, význam pojmu, co to je, přesný význam, heslo, definice, význam slova, termín, popis, slovník, formulace

Ve Wikipedii se o termínu Gamepad píše následující

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gamepad? resp. jaká je definice slova Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Gabaj? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?