Co je to?
Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co to je Gamepad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gamepad

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.

Význam slova, termín, co je to Gamepad? Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Gamepad můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Gamepad je v sekci Hardware

Co znamená pojem Gamepad? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, popis, co znamená, definice, význam slova, slovo, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, termín, co to je, význam pojmu, význam

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gamepad? resp. co je to Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Hejtman? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Gamepad hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?