Co je to?
Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co to je Gamepad? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gamepad

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.

Význam slova, termín, co je to Gamepad? Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gamepad sdílet s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Gamepad patří do sekce Hardware

Klíčová slova: co znamená, definice, Hardware, vysvětlení, termín, pojem, Hardware, slovník, význam pojmu, co to je, význam, přesný význam, význam slova, informace, přesný výraz, heslo

Co označuje termín Gamepad? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Gamepad? resp. co vlastně znamená slovo Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Gabaj? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?