Co je to?
Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co to je Gamepad? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gamepad?

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.

Význam slova, termín, co je to Gamepad? Definice výrazu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gamepad sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Gamepad patří do sekce Hardware

Co znamená pojem Gamepad? Definice slova, termínu z Wikipedie

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, slovník, definice, popis, co to je, význam slova, formulace, Gamepad, slovo, Hardware, informace, popis, termín, význam, přesný výraz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Gamepad? resp. jaký je přesný význam slova Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Hejtman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?