Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ethernet

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.

Význam slova, termín, co je to Ethernet? Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ethernet? s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Ethernet je v sekci Hardware

Co znamená pojem Ethernet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, přesný význam, přesný výraz, co znamená, wiki, Hardware, heslo, vysvětlení, pojem, co to je, Ethernet, termín, formulace

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ethernet? resp. jaký je význam slova Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Narcis? Znáte a víte kdo je Upír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ethernet v jiné sekci než Hardware. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?