Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ethernet?

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.

Význam slova, termín, co je to Ethernet? Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ethernet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ethernet patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, pojem, Ethernet, význam slova, vysvětlení, Hardware, synonymum, slovo, co to je, význam pojmu, termín, informace, wiki, přesný význam, Ethernet

Co znamená pojem Ethernet? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ethernet? resp. co je to Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Režisér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?