Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Co znamená termín Ethernet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.

Význam slova, termín, co je to Ethernet? Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ethernet je v sekci Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, význam, formulace, slovník, co to je, termín, co znamená, informace, přesný výraz, Hardware, slovo, definice, popis, pojem, wiki, synonymum

Co znamená pojem Ethernet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ethernet? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Nicole Kidman? Znáte a víte kdo je Režisér? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ethernet hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?