Co je to?
Definice odborného termínu, slova CPU. Co znamená pojem CPU z kategorie Hardware?

Co je to CPU? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CPU?

CPU je zkratkou anglických slov Central Processing Unit, neboli centrální procesovací jednotka. Česky nazýváme CPU slovem procesor. Jedná se o základní součástku počítače (telefonu, tabletu, herní konzole, apod.), která vykonává strojový kód z operační paměti (RAM). V současnosti je procesor obvykle jednou součástkou (jedná se o mikroprocesor). Nejznámějšími výrobci jsou Intel (např. procesory Intel 286, 386, 486, Pentium, Intel Celeron, apod.), AMD, VIA, IBM nebo Motorola.

Význam slova, termín, co je to CPU? Definice odborného termínu, slova CPU. Co znamená pojem CPU z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu CPU s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem CPU je v kategorii Hardware

Co znamená pojem CPU? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Centrální procesorová jednotka (zkratka CPU, anglicky central processing unit) je v informatice označení základní elektronické součásti v počítači, která umí vykonávat strojové instrukce, ze kterých je tvořen počítačový program a obsluhovat jeho vstupy a výstupy. Historicky byl CPU složen z velmi mnoha elektronických součástek, avšak kolem roku 1970 byly všechny potřebné obvody sloučeny do jednoho integrovaného obvodu, který je označován jako mikroprocesor.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, vysvětlení, informace, wiki, popis, Hardware, význam pojmu, termín, slovo, slovník, pojem, heslo, význam, přesný význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to CPU? resp. jaký je význam slova CPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CPU, odpověď na dotaz co je to CPU?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.